5 faktov o Energetickom poradenstve

5 faktov o Energetickom poradenstve

Energetické poradenstvo si môže objednať každý, kto má pocit, že jeho účty za energie sú príliš vysoké, prípadne potrebuje poradiť v oblasti bezpečnejšieho či komfortnejšieho bývania. Jednoducho zavoláte na uvedené číslo alebo vyplníte formulár a dohodnete si termín stretnutia. Nemusíte nikam chodiť a ani nič platiť, naše poradenstvo za vami príde, či už bývate v meste, alebo v malej dedinke. Expert nie je žiaden podomový obchodník, ale vyškolený odborník na energie, ktorý je v oblasti energetiky skutočným profesionálom.

Čo je to energetické poradenstvo a prečo by sme o ňom mali uvažovať?

Napriek tomu, že táto bezplatná služba u nás nemá dlhú históriu, stihla ušetriť domácnostiam dokopy už takmer 6 000 000 . Nie každý je však presvedčený o tom, že im táto služba naozaj pomôže. Buď nemajú dostatočné informácie, aby sa rozhodli, alebo jej jednoducho nedôverujú. V nasledujúcej časti vám preto poskytneme komplexné informácie o tom, aká je podstata, cieľ a výsledok tejto návštevy. Máte teda možnosť vytvoriť si názor sami.

innogy Expert skúma VŠETKY oblasti, ktoré sú príčinou vysokých výdavkov na domácnosť

Napriek tomu, že plyn a elektrina sú našou hlavnou doménou, cieľom návštevy nášho experta je komplexné poradenstvo, vďaka ktorému získate všetky potrebné informácie, aby ste znížili svoje finančné náklady na energie. Každá domácnosť je jedinečná a má svoje špecifické potreby, preto hľadáme možnosti úspory, ktoré budú s ohľadom na vaše súčasné výdavky, vek domácnosti a vaše individuálne požiadavky ideálnym riešením. Našu pozornosť teda venujeme aj spotrebe vody či efektivite v oblasti vykurovania. Pri obhliadke nás zaujímajú aj vaše postrehy či pripomienky, ktoré sa snažíme pri návrhu úsporných riešení zohľadniť.

Hlavným cieľom návštevy je PORADENSTVO, nie predaj produktov

Mnohí si o expertoch na energie myslia, že sa snažia domácnostiam nanútiť produkty bez ohľadu na to, či ich naozaj potrebujú. Áno, je pravda, že ponúkame aj produkty, no iba v prípade, že má o ne klient sám záujem.

Naše energetické poradenstvo je primárne orientované na dosiahnutie úspory v oblasti energetickej spotreby, a teda aj finančnej úspory. V prípade, ak vám pri niektorej z energií dokáže dať konkurencia výhodnejšiu ponuku, nebudeme vás presviedčať o správnosti tej našej. Veríme, že transparentnosť v tejto oblasti dokáže zvýšiť vašu dôveru a spokojnosť s našimi službami – tá je pre nás prvoradá.

Šetriť môžete začať aj bez prvotnej finančnej investície

Niekedy len samotná zmena dodávateľa energií môže znamenať úsporu. Ak svojím aktuálnym dodávateľom nie ste viazaní, táto zmena vás nestojí absolútne nič. Ak sa však rozhodnete pre rapídnejšiu úsporu a budete chcieť investovať do produktov, ako napríklad LED žiarovky, šetriace sprchové hlavice či termoreguláciu, nemusíte ich vyplatiť jednorázovo. Vďaka drobnému mesačnému poplatku váš domáci rozpočet túto zmenu vôbec nepocíti.  Navyše, tieto produkty na seba dokážu rýchlo zarobiť vďaka úspore, ktorú nimi v krátkom čase dosiahnete. Náš innogy Expert vypočíta návratnosť vašej investície a pomôže vám zhodnotiť, či je pre vás táto investícia výhodná. Ak vás zaujíma, koľko eur ročne by ste mohli vďaka úsporným riešeniam ušetriť, prečítajte si náš článok 7 najzaujímavejších čísiel o vašej domácnosti.

Napriek tomu mnohí neveria, že úsporne môže znamenať aj komfortne. Ale je to tak. V energetike totiž dochádza k prelomovej transformácii. Dôvodom je spracovanie neobnoviteľných prírodných zdrojov a následné vypúšťanie jedovatých plynov do ovzdušia, ktoré už presiahlo únosnú mieru. Ľudia však aj napriek tomu odmietajú vybočiť zo svojich zabehnutých koľají, preto sa rozbiehajú projekty po celom svete, ktoré poskytujú dotácie pre uľahčenie prechodu k obnoviteľným zdrojom energie, poskytujú poradenské služby, a čo je najdôležitejšie, pripravujú ľudí na zmeny, ktoré nastanú dôsledkom dekarbonizácie energetiky. Prechod k ekobývaniu nie je teda iba imidžovou záležitosťou, ani zlodejom vašich úspor, ide o postupnú celosvetovú transformáciu v rámci spotreby energie. Viete inak, že Slovensko patrí k najneúspešnejším štátom v oblasti efektívneho využívania energií? V roku 2016 sme dokonca dosiahli historicky najvyššiu úroveň spotreby elektriny.

O termíne a čase návštevy rozhodujete VY!

Akonáhle je náš expert pripravený venovať sa vašej domácnosti, všetky rozhodnutia ohľadom stretnutia robíte výlučne vy. Informujete nás, ktorý deň vám vyhovuje najviac a ktorý čas by bol pre vás ideálnym. Expert sa rád prispôsobí vašim požiadavkám, aby vás jeho návšteva v žiadnom prípade neobmedzovala a nenarušovala váš program.

Expert vám odpovie na všetky otázky v oblasti energetickej spotreby v domácnosti

Veľa domácností si myslí, že jediným cieľom experta je vyhodnotenie energetickej spotreby a návrh úsporných riešení. Nie je to však úplne tak. Primárne sa venujeme konkrétnym problémom vo vašej domácnosti, no náš expert je skúsený odborník na všetky oblasti, ktoré súvisia s úsporným, bezpečným a komfortným bývaním. Máte otázky, ktoré vás už dlhodobo trápia, alebo sa zaujímate o súčasné trendy v energetike? Konečne budete mať možnosť zistiť všetko, čo potrebujete. Netrápte sa riešením sami, ak vám môže zaklopať priamo na dvere.

Naše úsporné riešenia vás o komfort nepripravia, práve naopak. Šetriť sa dá aj pohodlne.

Ak vám niekto tvrdí, že úspornému bývaniu predchádza vysoká vstupná investícia, klame. Samozrejme, ak si chcete platiť za elektriku sami a zvažujete inštaláciu solárnych panelov, vyššej investícii sa nevyhnete. V súčasnosti už môžete získať dotáciu, no časť peňazí bude musieť odísť aj z vašej peňaženky. Ak však chcete začať šetriť v oblasti svietenia či vykurovania, nebude vás to stáť skoro nič. Dnes si tieto úsporné zaradenia môžete prenajať a váš rozpočet vstupnú investíciu takmer nepocíti. Všetky tieto možnosti a ďalšie užitočné nápady, ako vyriešiť vašu situáciu s ohľadom na váš finančný rozpočet, vám poskytne expert počas návštevy. Či sa budete podľa týchto rád riadiť, alebo nie, je už iba na vás. Ak vás zaujímajú súčasné možnosti efektívneho využívania energií, prečítajte si článok Inšpirujte sa inovatívnymi domácnosťami a naučte sa šetriť.

Máte záujem pripojiť sa k vyše 50 000 domácnostiam, ktoré bývajú vďaka poradenstvu  úsporne a zároveň inovatívne s ohľadom na životné prostredie?

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

  Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat