Inšpirujte sa inovatívnymi domácnosťami a naučte sa ušetriť

Inšpirujte sa inovatívnymi domácnosťami a naučte sa ušetriť

Inovatívna domácnosť neznamená iba domov plný najnovších technológií. Pod týmto pojmom sa skrýva bývanie, ktoré je energeticky úsporné, a teda šetrné k životnému prostrediu. Ekologické bývanie už v dnešnej dobe neznamená starosti navyše, práve naopak. Popri planéte totiž šetríte aj vaše peňaženky.

Energeticky úsporné bývanie predstavuje trend, ktorý si osvojuje stále viac a viac domácností. Dôvodom nie je iba presvedčenie, že naša planéta sa kvôli vysokej energetickej spotrebe dostala do krízového bodu, ale aj fakt, že podobné bývanie dokáže značne znížiť mesačné výdavky na domácnosť. Prečo teda nevyužiť potenciál vášho domova ušetriť vám starosti a peniaze zároveň? Energetické spoločnosti sa snažia motivovať ľudí, aby využívali obnoviteľné zdroje energie a predstavujú im možnosti, ako bývať komfortne a bezpečne, no s výdavkami, ktoré ich finančne nezaťažia.

Zónová regulácia vykurovania – ovládajte kúrenie jedným dotykom palca

Zónová regulácia vykurovania vám dokáže ponúknuť úsporu 12- 30% nákladov na vykurovanie a zároveň nenarúša komfort, na ktorý ste zvyknutí. Obrovskou výhodou je, že vďaka inovatívnej technológii môžete regulovať vykurovanie vašej domácnosti kdekoľvek sa v danom momente nachádzate. Vykurovanie prázdneho bytu je nákladné a neefektívne a vy  platíte vysoké účty za komfort, ktorý si ani neužívate. Zónová regulácia umožňuje znižovať či zvyšovať teplotu vo vašom príbytku na diaľku, a tak kým vy ste v práci, váš domov nezaháľa a šetrí vaše ťažko zarobené peniaze. Opätovným zvýšením teploty sa vrátite do príjemne vyhriateho prostredia, a tak dočasný rozdiel v kúrení vôbec nepocítite. Ďalším výhodným benefitom je rozdelenie domova na tepelné zóny. V každej miestnosti si môžete nastaviť optimálnu teplotu podľa vašich osobných preferencií alebo si vytvoriť časový harmonogram, ktorý zapne a vypne teplotu v jednotlivých izbách podľa nastavených pokynov. Ráno tak nemusíte vstávať do zimy a večer zaspávať pri otvorenom okne. Tento inteligentný systém vykurovania si zapamätá predvolené tepelné požiadavky a vytvorí vám celodennú pohodu, ktorá  ušetrí značnú časť vašich nákladov na energie. Inštalácia zariadenia je jednoduchá a môžete ním ovládať radiátor aj podlahové kúrenie.

Fotovoltický systém – nechajte slnko platiť vaše účty za vás

Vedeli ste, že slnečná energia dokáže nahradiť až 70% elektrickej energie,  ktorú spotrebujete na svietenie, chod spotrebičov alebo vykurovanie domácnosti? Tento energetický zdroj predstavuje vysokoperspektívne riešenie do budúcnosti. Nielenže sa stanete nezávislým od dodávky elektriny z distribučnej sústavy, ale znížite si aj výšku faktúry za elektrinu. Vyrobená elektrina, ktorú nespotrebujete, prejde buď priamo do distribučnej sústavy, alebo sa uloží do batérií ako „zásoba“ elektriny. Fotovoltické panely sú, ako sa hovorí, „in“ a domácnosti po celom svete ich vnímajú ako nevyčerpateľný zdroj energie, ktorý využívajú takmer zadarmo. Momentálne prebieha na Slovensku projekt Zelená domácnostiam, ktorý ponúka dotácie na fotovoltiku až do výšky 3700 eur. Prečo teda platiť zo svojho, keď za vás môže „zacvakať“ účty slnko? Chcete sa dozvedieť, či sa fotovoltika oplatí aj vám? Odpoveď nájdete v tomto článku.

Šetriaca sprcha – umývajte sa rovnako dlho a plaťte pritom oveľa menej

Plytvanie vodou je fenomén, ktorý sa po svete veľmi rýchlo rozšíril. Väčšina domácností už dnes nemusí chodiť po vodu do studne, a tak nám voda tečie a tečie. Nie je predsa nič ľahšie, ako otočiť kohútikom. S nadbytočnou vodou však odteká aj značná suma peňazí, ktorá sa by sa dala využiť oveľa lepšie. Napríklad kúpou šetriacej sprchy, ktorá vám ušetríte takmer 70% spotrebovanej vody. To je už položka, ktorá stojí za zmienku. Výhodou šetriacej sprchy však nie je iba jej finančná úspora. Ponúka desaťkrát odolnejší povrch voči poškrabaniu a jednoduchšie odstránenie vodného kameňa. Niekoľko nastavení trysiek vám zároveň umožňuje vychutnať si prúd vody podľa vašej aktuálnej preferencie. Výšku úspory, ktorú môžete vďaka šetriacej sprche dosiahnuť, nájdete na stránke https://www.innogy.sk/web/sk/domacnosti/produkty-a-sluzby/setriaca-sprcha  Stránka vyhodnotí zadané údaje a poskytne vám informácie nielen o tom, koľko eur môže vo vašej peňaženke ročne pribudnúť, ale zistíte aj to, aké množstve vody by ste bez úspornej sprchy „preliali“.

Keď sa rozhodnete investovať do modernej domácnosti, určite by ste mali zvážiť zakúpenie preventívneho zariadenia, ktoré ju ochráni v prípade vzniku požiaru. V každej domácnosti sa totiž nachádzajú spotrebiče, ktoré predstavujú potenciálne riziko.

Vo väčšine požiarov sa potvrdila stará známa príčina nešťastia –  zlyhanie ľudského faktora. Stačí zlé umiestnenie, chvíľka nepozornosti či neodborná manipulácia a požiar je na svete. Aj malá sviečka môže spôsobiť veľký požiar, najmä ak sa dostane do kontaktu s horľavým materiálom. Nebezpečenstvo, ktoré predstavuje zapálená cigareta, je všeobecne známe a napriek tomu veľa ľudí naďalej fajčí v interiéri a vystavuje tak svoju domácnosť riziku. Ľudia pristupujú k elektrickým zariadeniam často nezodpovedne a nevyužívajú ich iba na predpísané účely. Takto dochádza k ich poškodenia a následnému skratu. Na zakúpenie preventívneho opatrenia už pritom nemusíte minúť vysokú sumu peňazí, môžete si ho jednoducho prenajať. Myslite na to, že pocit bezpečia je v domácnosti nadovšetko. Viac o rizikách, ktoré hrozia vašej domácnosti, sa dočítate v článku Nenechajte domáce elektrické zariadenia ohroziť váš domov

Moderná domácnosť nemusí vždy znamenať vysokú investíciu do zariadenia, bývať inovatívne a zároveň úsporne sa dá jednoduchšie, ako ste si mysleli. Ďalšie rady a tipy nájdete v článku Ako sa naučiť šetriť energiami v domácnosti alebo Ako osláviť Deň Zeme a zarobiť na tom?

Poraďte sa bezplatne s našim expertom na energie a doprajte si komfort, vďaka ktorému sa budete vracať domov vždy s úsmevom na tvári.

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

  Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat