Čistota, funkčnosť a úspora v jednom. Toto riešenie vás určite poteší

Čistota, funkčnosť a úspora v jednom. Toto riešenie vás určite poteší

Vodný kameň je škodca, ktorý vaše spotrebiče pomaly a nekompromisne ničí. Znečisťuje práčky, umývačky riadu či rýchlovarné kanvice. V extrémnych prípadoch ich dokáže úplne vyradiť z prevádzky a vy sa môžete rozlúčiť s ich reklamáciou, aj keď na ňu máte nárok. Poradíme vám, ako môžete tomuto scenáru zabrániť.

Na usádzanie vodného kameňa má značný vplyv kvalita vody. Nachádzajú sa v nej rôzne minerály, ktoré do nej prenikajú z pôdy a svojím obsahom určujú stupnicu jej tvrdosti. Tá sa pohybuje na škále od veľmi mäkkej až po veľmi tvrdú. Podľa dostupných informácií má drvivá väčšina slovenských domácností tvrdú vodu (až 82 % okresov). Táto informácia určite mnohé domácnosti nepoteší, keďže práve tvrdá voda obsahuje vysoký obsah vápnika a horčíka, ktoré sú “vinníkmi” usádzania vodného kameňa. Tieto minerály prospievajú vášmu telu, no rozhodne nie vašim spotrebičom. Vplyvom vodného kameňa sa ich životnosť znižuje a ich energetická náročnosť naopak rastie. Nehovoriac o tom, že váš domov a zariadenie pôsobí zanedbane aj napriek tomu, že peniaze na jeho údržbu vytekajú z vášho vrecka jedna radosť. Zatiaľ čo vy hľadáte nové spôsoby, ako ušetriť, vodný kameň si kope cestu na dno vašej peňaženky.

Tvrdú vodu môžete odhaliť veľmi rýchlo. Zanecháva totiž za sebou povlak v rýchlovarnej kanvici alebo stopy vodného kameňa na vodovodných batériách či obkladačkách. Ďalším príznakom môže byť aj časté dopĺňanie soli v umývačke riadu alebo veľká spotreba pracieho prášku a čistiacich prostriedkov.  Kedysi sa na jeho odstránenie využívali rôzne tradičné domáce čistiace prostriedky, ako kyselina octová, kyselina citrónová, jedlá sóda atď. Títo pomocníci však neboli dlhodobým riešením, rovnako ako čistiace prostriedky. Jedným zo súčasných trendov je filtrácia vody prostredníctvom filtračnej kanvice. Jej kvalita je síce vyššia, no proces čistenia môže chvíľu trvať. Overeným a rýchlym riešením je vodný filter. Ide o malé zariadenie, ktoré jednoducho naskrutkujete medzi prívod vody a hadicu spotrebiča, prípadne ho môžete napojiť na vodovod, a čistú vodu si môžete dopriať kedykoľvek chcete.

Vodné filtre sú v súčastnosti obľúbeným riešením najmä pre ich širokospektrálnu pôsobnosť. Okrem predĺženia životnosti spotrebičov totiž prispievajú do domácností aj ďalšími užitočnými benefitmi.

Menej čistiacich prostriedkov = viac financií

Vodný kameň zvyšuje energetickú spotrebu práčky a znižuje jej praciu schopnosť nedostatočným penením. Vaše prádlo je dôsledkom toho na dotyk nepríjemne tvrdé. V prípade, že si zaobstaráte vodný filter, vaše náklady na pranie sa odstránením problému s vodným kameňom čiastočne znížia a vaše oblečenie bude na dotyk príjemnejšie.

Doprajte vašim spotrebičom „nový look“

V prípade, že nechcete umývať vodné batérie, sprchu a iné zariadenia vždy, keď sa ohlási návšteva, vodný filter bude pre vašu domácnosť ozajstným prínosom. Jeho pôsobením sa  odstraňujú z vody vápenaté a horečnaté ióny, ktoré sú zodpovedné za nadmernú tvorbu vodného kameňa. Nielen kúpeľňa, ale aj vaša kuchyňa môže vďaka vodným filtrom “zažiariť”. Odstránením vodného kameňa bude pôsobiť vaše kuchynské zariadenie čisto a dokonale pripravené na nové kulinárske experimenty.

Šampónom možno plytváte zbytočne

Nie každý vie, že tvrdá a stredne tvrdá voda môže dať vašim vlasom poriadne zabrať. Nielen, že po vysušení ostanú bez lesku, ale na ich umytie spotrebujete dvakrát toľko šampónu ako pri mäkkej vode. Vplyvom tvrdej vody sa tvorí menej peny a účinok umývania je tak slabší. Okrem vašich vlasov sa vysušuje aj vaša pokožka, v niektorých prípadoch môže dôjsť dokonca k jej podráždeniu. Zmäkčením vody teda nepotešíte iba spotrebiče, ale aj vaše telo.

Tvrdosť vody si môžete nechať bezplatne zmerať naším innogy Expertom. Poskytne vám  užitočné rady, ako zamedziť tvorbe vodného kameňa a zároveň vám navrhne ďalšie možnosti úspory, ktoré vyriešia vaše problémy s vysokými účtami v domácnosti. V priebehu 3 týždňov prejavilo o túto službu záujem takmer 1000 domácností na Slovensku. Pripojte sa k nim aj vy.

 

Poraďte sa bezplatne s odborníkom a vychutnajte si príjemný pocit z čistej vody a spotrebičov zároveň

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

 • Ako spoznáte, že váš domov ohrozuje tvrdá voda?

  Ako spoznáte, že váš domov ohrozuje tvrdá voda?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat