Nevyznáte sa vo vodných filtroch? Pomôžeme vám

Nevyznáte sa vo vodných filtroch? Pomôžeme vám

Letné počasie so sebou každoročne prináša vyššiu spotrebu vody.  Pod vplyvom horúčav sa nielen častejšie sprchujete, ale aj zodpovednejšie dodržiavate pitný režim. Zamysleli sme sa však niekedy nad kvalitou vody, ktorú využívate? Mnohí nevedia, že tento faktor môže skrátiť životnosť vašich spotrebičov a pripraviť vás o nie malú čiastku peňazí. Pomocnú ruku vám však vedia podať vodné filtre.

Filtrácia vody je dnes bežnou záležitosťou, napriek tomu si väčšina domácností predstavuje pod týmto pojmom prioritne filtračnú kanvicu. Využívať tieto zariadenia už nie je raritou, práve naopak, viaceré rodiny ich považujú za základné vybavenie domácnosti. Naplníte ju vodou, počkáte a o chvíľu si môžete vychutnávať čistú vodu. Toto riešenie síce zbaví vašu vodu znečisťujúcich látok či zápachu po chlóre, no môže odstrániť aj minerály, ktoré nášmu telu naopak prospievajú. Veľa ľudí pritom nevie, že existujú aj oveľa efektívnejšie riešenia v podobe vodných filtrov.

Čo chcete odstrániť?

Filter na vodu by ste mali vyberať podľa toho, akú funkciu by mal v domácnosti spĺňať.

Účelom ich inštalácie je najčastejšie zmäkčenie tvrdej vody alebo odstránenie škodlivých látok.

V domácnostiach sa najčastejšie využívajú:

Uhlíkové filtre

Uhlík na seba viaže nečistoty, odstraňuje fluór, pesticídy, ťažké kovy, baktérie a všetky iné škodliviny, ktoré sa vo vode nachádzajú. Tieto filtre sú síce efektívne, no musíte dbať na to, aby boli pravidelne vymieňané. V prípade dlhého používania sa zhromaždené škodliviny a nečistoty začnú uvoľňovať a môže dôjsť k ešte väčšiemu znečisteniu ako pred filtráciou.

Zmäkčovače vody

Vodný kameň predstavuje pre viaceré domácnosti problém, ktorý ničí spotrebiče nielen po estetickej, ale najmä po ich funkčnej stránke. Títo pomocníci sú obľúbeným riešením najmä kvôli svojej multifunkčnosti.  Svojím pôsobením dokážu “rozžiariť” vaše vodovodné batérie, vaňu, sprchu, zamedziť skracovaniu životnosti spotrebičov a donútiť ich pracovať efektívnejšie. A to všetko vďaka procesu, ktorým eliminujú minerály zodpovedné za tvorbu vodného kameňa. Tie sa dostávajú do vody prostredníctvom pôdy, ktorá je o tieto látky v istých oblastiach nadmerne obohatená. Následné využívanie tejto vody v domácnosti môže váš rodinný rozpočet zbytočne navýšiť.

Okrem ich účelu je dôležité zvážiť aj to, kam ich umiestnite

Kuchynské filtre sa zameriavajú primárne na pitnú vodu a čistia ju na mieste inštalácie (zvyčajne pod kuchynským drezom). Celodomové filtre, na rozdiel od kuchynských, čistia vodu v celom objekte. Ich inštaláciou si zabezpečíte prísun prefiltrovanej vody kedykoľvek chcete.

Nezabúdajte však, že predtým, ako urobíte rozhodnutie ohľadom kúpy vodného filtra, mali by ste poznat kvalitu vašej vody. Jej tvrdosť vám môže odmerať odborník na energie, ktorý vám poradí nielen v otázke vodného kameňa, ale navrhne vám efektívne a úsporné riešenia vo všetkých oblastiach spotreby v domácnosti.

Zaujíma vás, ako môžete v lete ušetriť na spotrebe vody, znížiť spotrebu elektriny alebo sa dozvedieť viac o najčastejších príčinách požiaru v domácnostiach? Na všetky otázky vám odpovie náš Expert počas bezplatnej návštevy domácnosti.

S tvrdou vodou bojuje drvivá väčšina domácností na Slovensku

Vodný kameň trápi viac domácností, ako si myslíte. Pôsobenie tvrdej vody si však často všimnete až v momente, keď sú vaše spotrebiče vážne poškodené. Predchádzať tejto situácii je pritom jednoduché. Stačí, ak si začnete vašu domácnosť viac všímať (tvorba vodného kameňa, vyššia spotreba čistiacich prostriedkov atď.) alebo sa o nej poradíte s odborníkom, ktorý má s podobnými problémami široké skúsenosti a vie, ako im zamedziť, či dokonca predchádzať.

Starostlivosťou o vaše spotrebiče pomôžete v konečnom dôsledku iba sami sebe. Ušetríte nielen na zbytočnej kúpe nových spotrebičov, ale aj čistiacich prostriedkov, a to je už celkom pekná úspora.

 

Zaujímajú vás ďalšie rady, znížiť svoje účty za vodu kúrenie či elektrinu? Dajte nám o sebe vedieť tu a náš innogy Expert sa vám ozve a pomôže.

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

  Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat