Poradíme vám, ako znížite v lete účty za vodu

Poradíme vám, ako znížite v lete účty za vodu

innogy Experti navštevujú každoročne stovky domácností a veľmi dobre vedia, aké problémy ich pravidelne trápia. V zime sú to vysoké výdavky za kúrenie, v lete je to naopak vysoká spotreba vody.  Aby bola ich pomoc efektívna a zákazníci boli s navrhnutými riešeniami spokojní, zohľadňujú nielen potreby domácnosti, ale aj požiadavky jej obyvateľov. Vďaka tomu dokážu nájsť riešenia, ktoré znížia ich účty za energie a zachovajú pritom komfort, na ktorý sú zvyknutí.

Leto so sebou prináša okrem horúčav aj vyššie účty za energie, za ktorými stojí ochladzovanie bytu ventilátormi či klimatizáciou, ktoré zbavia rodiny nepríjemného pocitu z extrémneho tepla. Nehovoriac o tom, koľko litrov vody v týchto mesiacoch v domácnostiach zbytočne pretečie. Na internete sa dočítate hneď niekoľko rád, ako v lete ušetriť. Ide o jednoduché tipy na duálne splachovanie, uzatváranie vodovodnej hlavice pri čistení zubov či finančne náročnejšie akými sú kúpa nových, energeticky nenáročných spotrebičov. Tieto riešenia sú efektívne, no za vysokými účtami často stojí, okrem iného, aj nadmerná spotreba vody počas sprchovania. Tento rok to však môže byť všetko inak.

Ideálnym riešením, ktoré vám v lete ušetrí zbytočné výdavky a zníži účty za vodu celoročne, je úsporná sprchová hlavica. Veľa domácností si ju obľúbilo aj vďaka tomu, že finančná úspora je len jedným z mnohých benefitov, ktoré ponúka.

Rovnaký komfort za menej peňazí

Sprcha v lete nie je iba príjemným potešením po náročnom dni, ale priam nutnosťou. To však neznamená, že vaše výdavky sa musia automaticky zvýšiť. S úspornou sprchovou hlavicou dokážeme ušetriť až 70% spotrebovanej vody. Voda bez obmedzovača prietoku má prietok 16 až 20 litrov/min., v závislosti od typu hlavice, pričom prietok šetriacej sprchy je iba 5,7 litrov/min. Táto jednoduchá matematika dokazuje, že ušetriť na spotrebe vody nie je zložité, stačí iba nájsť riešenia, ktoré napĺňajú potreby vašej domácnosti. A práve objavovanie týchto riešení je úlohou našich Expertov. Okrem zhodnotenia stavu vašej domácnosti a návrhov energetickej úspory vám vypočítajú sumu, ktorá by mohla vo vašej peňaženke na konci roka pribudnúť. Finančná úspora však nie je jediným cieľom Energetického poradenstva.

Primárnou úlohou Expertov je nájsť riešenia, ktoré vás potešia nielen po finančnej, ale aj praktickej stránke. Návrh, ktorý pre vás vypracujú pozostáva z riešení, ktoré sú kombináciou energetickej nenáročnosti a komfortu. V prípade šetriacej sprchy napríklad znižujete spotrebu vody prostredníctvom obmedzeného prietoku, no o príjemný pocit zo sprchovania sa vôbec neukracujete. Voda sa totiž zmiešava so vzduchom, vďaka čomu ostáva prúd vody rovnako príjemný.

Poškodenia sa obávať nemusíte

Ďalším benefitom je desaťkrát odolnejší povrch voči poškrabaniu. V prípade, že dôjde k akémukoľvek poškodeniu zariadenia, máte nárok na bezplatnú výmenu, nakoľko sa na ňu vzťahuje nekonečná záruka. Po piatich rokoch získavate nový model automaticky.

Ekologické riešenie s doplnkovými benefitmi

Úspora vody neznamená iba finančné benefity, ale aj posun k ekologickému spôsobu života.

Energetická úspora a rozšírenie obnoviteľných prírodných zdrojov je momentálne horúcou témou a zároveň primárnym cieľom veľkých energetických spoločností. Napriek tomu, že toto zariadenie slúži primárne k energetickej úspore, jeho výrobcovia sa zameriavajú aj na jeho praktickú stránku a príťažlivý dizajn. Aj vďaka ľahko umývateľnému povrchu,  držiaku odolnému voči prekrúteniu či presným tryskám sa teší obľube širokej verejnosti.

Úsporných riešení je v súčasnosti na internete viac ako dosť, no netreba zabúdať, že každá domácnosť je jedinečná. To, čo môže pre jednu znamenať ideálne riešenie, nemusí druhej vôbec ušetriť. Aj preto je Energetické poradenstvo považované za najefektívnejší spôsob, ako nájsť pre vašu domácnosť presne to, čo potrebuje.  Bezplatné poradenstvo je vám kedykoľvek k dispozícii. Nemusíte tráviť hodiny na internete, ani sa pýtať známych. Stačí vytočiť telefónne číslo a všetky odpovede vám zaklopú na dvere.

Máte záujem znížiť vašu spotrebu vody počas sprcovania a ochrániť tak svoju peňaženku aj prírodu? Poraďte sa bezplatne s naším innogy Expertom.

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

  Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat