Znížte svoje účty za vodu týmto jednoduchým riešením

Znížte svoje účty za vodu týmto jednoduchým riešením

V každej domácnosti sa nájde aspoň jedna aquabela, ktorú musíte zo sprchy vyháňať alebo za ňou neustále zatvárať vodovodný kohútik. Týchto „prelievačov“ vody môžete  buď prenasledovať na každom kroku, alebo môžete vyriešiť situáciu inštaláciou zariadenia, ktoré bude kontrolovať spotrebu vody za vás.

Ak chcete so svojou aktuálnou sprchou ušetriť, môže vás z toho jemne zamraziť. Kvôli úspore totiž budete musieť pretrpieť trochu zimy a vypnúť ju zakaždým, keď vodu nepotrebujete. Skúste to však vysvetliť vašim deťom, pre ktoré voda neznamená výdavky, ale momentálnu nevyhnutnosť. Existujú však aj riešenia, kvôli ktorým nemusíte prísť o váš doterajší komfort. Jedným z nich je nadstavec na vodovodný kohútik, ktorý rozprašuje vodu do jemnej hmly a zabezpečuje tak výrazne nižšiu spotrebu vody.

Ideálnym riešením pre vás môže byť úsporná sprchová hlavica, vďaka ktorej v sprche nezamrznete a zároveň ušetríte takmer 70% spotrebovanej vody.

Voda bez obmedzovača prietoku má prietok 16 až 20 litrov/min, v závislosti od typu hlavice, pričom prietok šetriacej sprchy je iba 5,7 litrov/min.

Nemusíte už teda každých pár sekúnd rituálne znižovať a zvyšovať prietok vody pákovou batériou, môžete si dopriať rovnako dlhú sprchu ako obvykle, no mesačne za ňu zaplatíte oveľa menej. Výhodou tohto riešenia však nie je iba zníženie mesačných poplatkov za vodu, ponúka aj iné benefity, ktoré vám uľahčia jej čistenie a zabránia rýchlemu poškodeniu jej povrchu. Navyše vás neukráti ani o potešenie zo sprchovania. Voda sa totiž zmiešava so vzduchom, vďaka čomu sa jej objem zníži, no prúd vody ostáva rovnako príjemný.

Predstavte si, že sa sprchujete každý deň 5 minút. Sprchovou hlavicou bez obmedzovača prietoku miniete denne 80 litrov vody. Ak má však vaša sprcha obmedzený prietok, miniete za rovnaký čas iba 29 litrov vody. To znamená úsporu viac ako 60%. Jedna takáto sprcha vám ešte účet za vodu nezníži, no na konci roka ostanete príjemne prekvapení. Vaše výdavky môžu byť nižšie o desiatky eur. V prípade, že využívate elektrický ohrev vody, vaša úspora môže prekročiť hranicu 100 eur. Porozmýšľajte teda, koľko eur by mohlo vo vašej peňaženke na konci roka pribudnúť a rovnako aj o množstve vody, ktorú by ste bez úspornej sprchy  zbytočne „preliali“.

Úspora vody neznamená iba finančné benefity. Voda je najdôležitejší prírodný zdroj, ktorým by sa plytvať rozhodne nemalo. Ak vám teda záleží na ochrane životného prostredia, aj týmto spôsobom dopomôžete k jeho zachovaniu pre ďalšie generácie. V dnešnej dobe na vás z každej strany útočia prosby o posun k ekologickejšiemu spôsobu života. Vedeli ste, že energetické spoločnosti investujú vysoké sumy peňazí do dekarbonizácie energetiky a rozšírenia prírodných zdrojov? Aj oni si totiž uvedomujú alarmujúcu situáciu, ktorá nevykresľuje budúcnosť v príliš svetlých farbách.  Žite preto aj vy heslom „na každej kvapke záleží“. A úspora peňazí? S úspornou hlavicou môžete ušetriť na sprchovaní viac ako 50 € ročne. A to je už celkom príjemný bonus, nie?

Máte záujem ušetriť vodu minutú pri sprchovaní a chrániť tak svoju peňaženku i prírodu? Poraďte sa bezplatne s našim innogy Expertom

Ušetrite až 200 € ročne s bezplatným
innogy Energetickým poradenstvom.

V nasledujúcom videu vám ukážeme, ako prebieha
návšteva innogy Experta.

innogy Experti doteraz navrhli
slovenským rodinám celkovú úsporu až

0 €

Chcem začať šetriť

Rady a tipy ako ušetriť na energiách

 • Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

  Vymeňte ohrievač vody a začnite šetriť

 • innogy Expert v Teleráne

  innogy Expert v Teleráne

 • Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

  Drahšia elektrina aj plyn. Ako sa brániť a nepreplatiť?

 • Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

  Plaťte za teplo len tam, kde ho potrebujete. Zónová regulácia vykurovania.

 • innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

  innogy Expertka Katka v relácií Inkognito

 • Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

  Bez úsporných sprchových hlavíc „prelejeme” za 50 rokov more vody. A to doslova.

 • Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

  Chladné dni sú tu. Ako nepreplatiť na teple v domácnosti?

 • Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

  Úsporné sprchové hlavice. Rovnaký komfort, tretinové účty. Ako vlastne fungujú tieto zázračné zariadenia?

 • Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Teplá voda zo slnka. Oplatí sa aj vám?

  Volajte na
  0850 123 998 0850 123 998

  Chyba

  Niečo sa pokazilo. Skúste prosím ešte raz.

  Ďakujeme,

  úspešne ste sa prihlásili na odber našich noviniek.

  Chyba

  Vyplňte prosím všetky údaje.

  Formulár bol úspešne odoslaný

  Ďakujeme, že ste sa rozhodli využiť bezplatné Energetické poradenstvo.
  V najbližších dňoch si s vami telefonicky upresníme termín návštevy innogy Experta.

  Návrat